Results

October 13th, 2018

Results :

Sportsman Feature: 1. Al Archiere, Danbury, CT 2. Rick Mill 3. Ed Dachenhausen 4. Bill Papula 5. Jerry Curry 6. Chris Cook 7. Rich Coons

Legends Feature: 1. Daniel Carter, Cortland, NY 2. Kevin Nowak 3. Matt Maring 4. Brad Lowmaster 5. Chris Rogers 6. Sean Verwys 7. Joe Graf Jr. 8. Jeff Otto Jr. 9. Eugene Drew 10. Jonathan Parsons 11. Steve Coleman 12. Mike Benton 13. Jeffrey Lefcourt 14. Patrick Moore 15. Quinn Trimmer 16. Jeff Farruggia 17. Richie Davidowitz 18. Steve Woytysiak 19. Vinny Delaney

Asphalt Modified Feature: 1. Tyler Dachenhausen, Danbury, CT 2. Skip LaPolt 3. Joey McCarthy 4. Willie Nickerson

Pro Stock Feature: 1. Ed Butler, Bethel, NY 2. Kevin Skelly 3. Mac Crawson 4. Josh Wilbur 5. Jim Helt 6. Porter Crawson 7. AJ Atkins 8. Vinny Stanton Sr. 9. Blaine Barry DNS. Mike Houghtaling

Super Street Stock Feature: 1. Kevin Skelly, North Branch, NY 2. Kyle Welsch 3. Corey Stanton 4. Jesse Murphy 5. Brian Bauernfeind 6. Josh Wilbur 7. Gerard Lawrence

Four Cylinder Feature: 1. David Donovan, Neversink, NY 2. Mike Travis 3. Richard Smith 4. Todd Gadoury 5. Nicole Nelson 6. Jeff DeGroat 7. Bryan Zeininger 8. Joe Smith

Enduro Feature: 1. David Donovan, Neversink, NY 2. Joe Smith 3. Nicole Nelson 4. Don Kuhn 5. Mike Travis 6. Tyler White 7. Todd Gadoury 8. Richard Smith 9. Shawn Maloney

September 30th, 2018

BEHRENT’S PERFORMANCE WAREHOUSE ‘FALL OF 69’ RACE SUMMARY – BETHEL MOTOR SPEEDWAY SEPTEMBER 30, 2018

Bob Hilbert Sportswear Short Track Super Series Fueled By Sunoco Sportsman Event No. 4 Feature Finish (69 laps): RICK MILL, Jeff Richardson, Rich Coons, Kyle Redner, Dominic Roselli, Jimmy Johnson, Chris Raser, Jeff Parker, Bryan Jones, Travis Green, Greg Morgan, Chris Jordan, Dan Dulin, Harry Hindley, Craig Pritchard, Bob Jashembowski, Rich Eggers, Bill Papula, Matt Curry, Christopher Cook, Dale Welty, Bill Eggers, Gerald Curry, Ed Dachenhausen.

Accord Speedway Top Representative ($100): Travis Green (10th)
Armistead Mechanical Hard Charger ($200): Greg Morgan (24th to 11th)
Extreme Energy Solutions/Extreme Clean Top Crate 602 Engine ($200): Jimmy Johnson (sixth)
Michael Sparta Trucking Top Orange County Fair Speedway Representative ($100): Jimmy Johnson (sixth)
Sunoco Race Fuels/Insinger Performance Halfway Leader ($100 Certificate): Rick Mill

Tri-Counties Automotive Street Stock ‘Woodstocker’ Feature Finish (40 laps): WALT HENRY, Brian Bauernfeind, Kyle Welsh, Bob Sleight Jr., Zach Seyerlein, Kevin Skelly, Mike DuBois, Mike Vigiletti, Patti Falkena, Travis Brockner, Larry O’Donnell, Tim Southard, John Hechinger, Joey Sheffhold, Jeff Meltz, Mike Mergendahl, Jeff Hager, John Hager, Ray Tarantino, Dan Houghtaling, Jay Smalley, Joel Murns.

Alliance Shippers Inc. Legends Car Feature Finish (25 laps): MIKE ALCARO, Matt Merring, Daniel Carter, Derek Debbis, Jim Sylvestor, Sean Veryws, Vinny Delaney, James Anderson, Jeff Otto, Eugene Drew, Steven Coleman, Jeff Lefcourt, Chris Gall.

Bandolero Feature No. 1 Finish (15 laps): MIKE ROTH, Joey Aungst, Brian Rygielski, Ty Smith, Evan Rygielski, Dylan Dowe, Monica Deckelman, Justin Aungst, Kayden Rogers.

Bandolero Feature No. 2 Finish (15 laps): BRIAN RYGIELSKI, Joey Aungst, Mike Roth, Evan Rygielski, Ty Smith, Justin Aungst, Kayden Rogers, Dylan Dowe, Monica Deckelman.

September 29th, 2018

Results:
Sportsman Feature: 1. Al Archiere, Danbury, CT 2. Rich Coons 3. Jimmy Johnson 4. Dan Dulin 5. Jerry Curry 6. Bryan Jones 7. Chris Cook 8. Craig Pritchard 9. Harry Hindley 10. Ed Dachenhausen
Modified Feature: 1. Joe DeGracia, Lyndhurst, NJ 2. Tyler Dachenhausen 3. John Cote 4. Mike Dutka 5. Steve Conklin 6. Stephen Kammer 7. Steve Galgano 8. Jim Fugel DNS. Willie Nickerson DNS. Blair Culhane DNS. Bill Luchessi
Pro Stock Feature: 1. Vinny Stanton Sr. Liberty, NY 2. Glenn Richard 3. Porter Crawson 4. Mac Crawson 5. John Roese 6. Jim Helt 7. Gary Gamble 8. John Rood 9. Ed Butler 10. Josh Wilbur DNS. Gene Morton
Legends Feature: 1. Mike Alcaro, Fredon, NJ 2. Matt Maring 3. Sean Verwys 4. Brad Lowmaster 5. Jeffrey Lefcourt 6. Mike Policastro 7. Quinn Trimmer 8. Chris Gall 9. Pat Verwys 10 James Anderson DQ. Daniel Carter (Ride Height)
Street Stock Feature: 1. Kevin Skelly, North Branch, NY 2. Walt Henry 3. Jeff Meltz 4. Kyle Welsch 5. Bill Deak Jr. 6. AJ Atkins 7. Patty Falkena 8. Bill Deak Sr. 9. Larry O’Donnell 10. Frank Maiori 11. Ernie Millen 12. John Hager 13. Mike Mergendahl 14. Jessica Ricci 15. Brian Bauernfeind 16. Phil Funcheon 17. Tom Ciluruso 18. Dan Houghtaling 19. Joel Murns DNS. Scott Sepe
Four Cylinder Feature: 1. Cliff Levison, Waymart, PA 2. Cody Houghtaling 3. Tisha Curry 4. Tabitha Riordan 5. Eddie Jones Jr. 6. Todd Gadoury 7. JW Gannon DQ. Jeffrey Tubbs (Spring Shim)
Bandolero Feature: 1. Mike Roth, North Branch, NY 2. Joey Aungst 3. Evan Rygielski 4. Ty Smith 5. Katie Verwys 6. Justin Aungst 7. Monika Deckelman 8. Brian Rygielski 9. Kaden Rogers 10. Dylan Dowe; Beginner Bando Winner: Leland Oefelein

September 22nd, 2018

Results :
Sportsman Feature: 1. Al Archiere, Danbury, CT 2. Ed Dachenhausen 3. Jerry Curry 4. Rich Coons 5. Jeff Richardson 6. Bryan Jones 7. Craig Pritchard 8. Chris Cook 9. Matt Curry
Modified Feature: 1. Stephen Kammer, Redding, CT 2. Joe DeGracia 3. John Cote 4. Skip LaPolt 5. Steve Galgano 6. Steve Conklin 7. Tyler Dachenhausen 8. Mike Dutka
Street Stock Feature: 1. Kyle Welsch, Narrowsburg, NY 2. Kevin Skelly 3. Walt Henry 4. Jeff Meltz 5. Joel Murns 6. Bill Deak Sr. 7. Bill Deak Jr. 8. Patty Falkena 9. AJ Atkins 10. Larry O’Donnell 11. Ray Tarantino 12. Paul Varricchio 13. John Hechinger 14. Jay Smalley 15. Phil Funcheon 16. Mike Mergendahl 17. Brian Bauernfeind 18. Jessica Ricci 19. Frank Maiori 20. Dan Houghtaling 21. Andy Crane 22. Ernie Millen
Pro Stock Feature: 1. Gene Morton, Woodbourne, NY 2. Ed Butler 3. Josh Wilbur 4. Mac Crawson 5. Jim Helt 6. Vinny Stanton Sr. 7. Porter Crawson 8. Glenn Richard 9. John Roese DNS. Mike Pollack
Legends Feature: 1. Alex McCollum, Phillipsburg, NJ 2. Daniel Carter 3. Joe Graf Jr. 4. Sean Verwys 5. Mike Policastro 6. Eugene Drew 7. Gary Ham 8. James Anderson 9. Jeffrey Lefcourt 10. Jack Gerzabek 11. Conner Piasecki 12. Coleby Felber 13. Chris Gall
Crate Sportsman Feature: 1. Rich Coons, Montgomery, NY 2. Chris Cook 3. Matt Curry 4. Bryan Jones 5. Shawn Maloney 6. Charlie Houghtaling
Four Cylinder Feature: 1. Todd Gadoury, Narrowsburg, NY 2. Cliff Levison 3. David Donovan 4. Tisha Curry 5. Ivan Guerra 6. Eddie Jones Jr. 7. Jeff Degroat 8. Jeffrey Tubbs 9. Brent Shaddock 10. JW Gannon 11. Dick Shaddock 12. Tasha Curry
TJ Motorsports Street Stock Elimination Race: 1. Kevin Skelly, North Branch, NY 2. Patty Falkena 3. Frank Maiori 4. Dan Houghtaling 5. Bill Deak Sr. 6. Joel Murns 7. Bill Deak Jr. 8. Walt Henry 9. Kyle Welsch 10. Jessica Ricci
Bandolero Feature: 1. Joey Aungst, Pompton Lakes, NJ 2. Katie Verwys 3. Evan Rygielski 4. Brian Rygielski 5. Justin Aungst 6. Kaden Rogers 7. Joey Lamontagne 8. Mike Roth
Bandolero Make-Up Feature: 1. Mike Roth, North Branch, NY 2. Katie Verwys 3. Joey Aungst 4. Evan Rygielski 5. Justin Aungst 6. Joey Lamontagne 7. Kaden Rogers 8. Brian Rygielski. Note; INEX points only; no track points
Beg. Bandos Feature: 1. Monika Deckelman, Fremont Center, NY 2. Ty Smith 3. Leland Oefelein

September 15th, 2018

Results :

Sportsman Feature: 1. Ed Dachenhausen, Danbury, CT 2. Rick Mill 3. Jerry Curry 4. Bill Papula 5. Al Archiere 6. Jeff Richardson 7. Rich Coons 8. Bryan Jones 9. Bob Jashembowski 10. Craig Pritchard 11. Chris Cook 12. Dan Dulin 13. Matt Curry

Modified Feature: 1. Mike Dutka, Gardiner, NY 2. Tyler Dachenhausen 3. Joe DeGracia 4. Steve Conklin 5. John Cote 6. Stephen Kammer 7. Steve Galgano 8. Scott Quick

Pro Stock Twin 20 Feature # 1: 1. Ed Butler, Bethel, NY 2. Gene Morton 3. Mac Crawson 4. Joe Barnes 5. Porter Crawson 6. Josh Wilbur 7. Gary Gamble

Pro Stock Twin 20 Feature # 2: 1. Ed Butler, Bethel, NY 2. Josh Wilbur 3. Mac Crawson 4. Joe Barnes 5. Porter Crawson 6. Gene Morton DNS. Gary Gamble

Street Stock Feature: 1. Bill Deak Jr. Bantam, CT 2. Kevin Skelly 3. Ray Tarantino 4. Joel Murns 5. Ryan Brockner 6. AJ Atkins 7. Bill Deak Sr. 8. Walt Henry 9. Brian Bauernfeind 10. Patty Falkena 11. Dan Houghtaling 12. Frank Maiori 13. Kyle Welsch 14. Larry O’Donnell 15. Mike Mergendahl 16. Anthony Siano DNS. Ernie Millen

Crate Sportsman Feature: 1. Rich Coons, Montgomery, NY 2. Chris Cook 3. Bryan Jones 4. Bob Jashembowski  

Legends Feature: 1. Chris Gall, Brick, NJ 2. Mike Policastro 3. James Anderson 4. Connor Piasecki 5. Sean Verwys

Bandolero Feature: 1. Mike Roth, North Branch, NY 2. Brian Rygielski 3. Joey Aungst 4. Katie Verwys 5. Evan Rygielski 6. Logan Clark 7. Justin Aungst 8. Jeffrey Noe

Beg. Bandos Feature: 1. Monika Deckelman, Fremont Center, NY 2. Ty Smith 3. Leland Oefelein 4. Jordan Smith

September 8th, 2018

Results :

Modified Feature: 1. Stephen Kammer, Redding, CT 2. Joe DeGracia 3. Steve Conklin 4. John Cote 5. Skip LaPolt 6. Mike Dutka 7. Scott Quick 8. Tyler Dachenhausen

Sportsman Feature: 1. Ed Dachenhausen, Danbury, CT 2. Rich Coons 3. Jeff Richardson 4. Kyle Redner 5. Al Archiere 6. Jerry Curry 7. Willy Auchmoody 8. Brian Jones DNS. Rick Mill

Four Cylinder Twin 22 Feature # 1: 1. David Donovan, Neversink, NY 2. Todd Gadoury 3. Charlie Houghtaling 4. Tim Curry 5. Tasha Curry 6. Kody Welsh 7. Jeffrey Tubbs 8. Tisha Curry 9. Tabitha Riordan 10. Cliff Levison 11. Richard Smith 12. Nicole Nelson 13. Brandon Conklin 14. Rich Smith Sr. 15. Jessey Torrens 16. Dick Shaddock 17. Alec Graham 18. J.W. Gannon 19. Marisol Torrens 20. Gene Chariott 21. Jerry Kingeter 22. Cody Houghtaling 23. Mike Travis 24. Tim Degrote 25. Dan Curry 26. Shawn Maloney DNS. Joe Smith DNS. Dan Houghtaling DNS. Brian Bauernfeind

Four Cylinder Twin 22 Feature # 2: 1. Richard Smith, Neversink, NY 2. David Donovan 3. Joe Smith 4. Kody Welsh 5. Tasha Curry 6. Nicole Nelson 7. Cliff Levison 8. Todd Gadoury 9. Jeffrey Tubbs 10. Dan Houghtaling 11. Tim Curry 12. Brian Bauernfeind 13. Jerry Kingeter 14. Tisha Curry 15. Tabitha Riordan 16. JW Gannon 17. Brandon Conklin 18. Dick Shaddock 19. Jessey Torrens 20. Tim Degrote 21. Rich Smith Sr. 22. Alec Graham 23. Cody Houghtaling DNS. Charlie Houghtaling DNS. Marisol Torrens DNS. Gene Chariott DNS. Mike Travis DNS. Dan Curry DNS. Shawn Maloney
Street Stock Feature: 1. Larry O’Donnell, Monticello, NY 2. Joel Murns 3. Walt Henry 4. Bill Deak Sr. 5. Bill Deak Jr. 6. Brian Bauernfeind 7. Patty Falkena 8. Frank Maiori 9. Dan Houghtaling 10. Ernie Millen 11. Mike Skelly 12. Kyle Welsch 13. Corey Stanton

Pro Stock Feature: 1. Ed Butler, Bethel, NY 2. Josh Wilbur 3. Mac Crawson 4. Gene Morton 5. Porter Crawson 6. Gary Gamble 7. Glenn Richard DNS. Brayden Spencer

Legends Feature: 1. Eugene Drew, West Milford, NJ 2. Mike Policastro 3. Chris Gall 4. Sean Verwys 5. Jeffrey Lefcourt 6. Quinn Trimmer 7. Jack Gerzabek

Bandolero Feature: 1. Mike Roth, North Branch, NY 2. Evan Rygielski 3. Brian Rygielski 4. Joey Aungst 5. Katie Verwys 6. Justin Aungst 7. Kaden Rogers

Beg. Bandos Feature: 1. Monika Deckelman, Fremont Center, NY 2. Leland Oefelein 3. Ty Smith

Vintage ATQMVC Feature: 1. Rick Casario, Newton, NJ 2. Frank Mammano 3. Mike Casario 4. Drew Fornoro 5. Billy Fischer 6. Gary Mondschein 7. Blu Metz 8. Mike Corigliano

Vintage Suzuki TQ Feature: 1. Don Zrinski, Piscataway, NJ 2. Tim Adams 3. Vinny Testanero 4. Keith Majka 5. John Leombruno 6. Mike Casario 7. Blu Metz 8. Graham Hughes

September 1st, 2018

Results :

Sportsman Feature: 1. Ed Dachenhausen, Danbury, CT 2. Rich Coons 3. Jeff Richardson 4. Rick Mill 5. Dan Dulin 6. Al Archiere 7. Matt Curry 8. Jerry Curry 9. Bill Papula

Modified Feature: 1. John Cote, New Milford, CT 2. Steve Conklin 3. Tyler Dachenhausen 4. Mike Dutka 5. Stephen Kammer 6. Scott Quick

Crate Sportsman Feature: 1. Rich Coons, Montgomery, NY 2. Shawn Maloney 3. Matt Curry 4. Charlie Houghtaling

Street Stock Feature: 1. Mike Skelly, Liberty, NY 2. Walt Henry 3. Kyle Welsch 4. Larry O’Donnell 5. Brian Bauerfeind 6. Joel Murns 7. Bill Deak Jr. 8. Dan Houghtaling 9. Bill Deak Sr. 10. Frank Maiori 11. Ernie Millen 12. Corey Stanton 13. Ray Tarantino 14. Patty Falkena 15. Jessica Ricci 16. A.J. Atkins

Pro Stock Feature: 1. Ed Butler, Bethel, NY 2. Josh Wilbur 3. Porter Crawson 4. Joe Barnes 5. Gene Morton 6. Mac Crawson DNS. Mark Sylvester

Legends Feature: 1. Sean Verwys, E. Stroudsburg, PA 2. Mike Policastro 3. Eugene Drew 4. Conner Piasecki 5. Jeffrey Lefcourt

Four Cylinder Feature: 1. Dan Curry, Swan Lake, NY 2. Richard Smith 3. Tasha Curry 4. Tisha Curry 5. Cody Houghtaling 6. Tim Curry 7. George Van Aken 8. Cliff Levison

Bandolero Feature: 1. Mike Roth, North Branch, NY 2. Brian Rygielski 3. Joey Aungst 4. Evan Rygielski 5. Katie Verwys 6. Justin Aungst 7. Brandon LaVoie

Beg. Bandos Feature: 1. Ty Smith Eldred, NY 2. Kaden Rogers 3. Jordan Smith 4. Monika Deckelman

Vintage Modified Feature: 1. Mike Houghtaling, Wht. Sulphur Springs, NY 2. Darral Hulbert 3. Charlie Houghtaling 4. Doug Atkins 5. Jim Halpin 6. Car # 37J 7. John Hager 8. Jon Atkins 9. George Cleveland

ACOT Feature: 1. Keith Majka, Bloomingdale, NJ 2. Gary Collucci 3. Ken Goewey 4. Bill Goodfellow 5. Jake Morgan

August 25th, 2018

Results :

Sportsman Feature: 1. Bill Papula, Matamoras, PA 2. Rick Mill 3. Jeff Richardson 4. Rich Coons 5. Dan Dulin 6. Jerry Curry 7. Chris Cook 8. Harry Hindley 9. Ed Dachenhausen

Modified Feature: 1. Skip LaPolt, Swan Lake, NY 2. John Cote 3. Steve Galgano 4. Mike Dutka 5. Tyler Dachenhausen 6. Steve Conklin 7. Scott Quick 8. Stephen Kammer 9. Ron Richter

Pro Stock Feature: 1. Ed Butler, Bethel, NY 2. Mac Crawson 3. John Roese 4. Glenn Richard 5. Porter Crawson 6. Gene Morton 7. Gary Gamble 8. Larry O’Donnell 9. John Rood

Legends Feature: 1. Sean Verwys, E. Stroudsburg, PA 2. Mike Policastro 3. Brad Lowmaster 4. Eugene Drew 5. Jeffrey Lefcourt 6. Conner Piasecki

Street Stock Feature: 1. Kyle Welsch, Narrowsburg, NY 2. Walt Henry 3. Bill Deak Sr. 4. Bill Deak Jr. 5. Joel Murns 6. Brian Bauerfeind 7. Ray Tarantino 8. Patty Falkena 9. Frank Maiori 10. Corey Stanton 11. Dan Houghtaling 12. Phil Funcheon 13. Phil Funcheon 14. Jessica Ricci 15. A.J. Atkins DNS. Larry O’Donnell

Four Cylinder Feature: 1. Dan Curry, Swan Lake, NY 2. David Donovan 3. Ivan Guerra 4. George Van Aken 5. Tisha Curry 6. Nicole Nelson 7. John Houghtaling 8. Travis Cogswell 9. Eddie Jones Jr. 10. Tabitha Riordan 11. Jake Oswald 12. JW Gannon 13. Ed King 14. Cliff Levison 15. Shawn Maloney 16. Richard Smith

Bandolero Feature: 1. Mike Roth, North Branch, NY 2. Joey Aungst 3. Katie Verwys 4. Brian Rygielski 5. Nick Archiere 6. Justin Aungst

Beg. Bandos Feature: 1. Monika Deckelman, Fremont Center, NY 2. Kaden Rogers 3. Ty Smith 4. Leland Oefelein

Enduro Feature: 1. David Donovan, Neversink, NY 2. Cody Houghtaling 3. Richard Smith 4. Nicole Nelson 5. Travis Cogswell 6. Todd Gadoury 7. JW Gannon 8. Jake Oswald 9. Ed King 10. Mike Travis 11. Ethan Cogswell 12. Shawn Maloney 13. George Van Aken 14. Eugene Drew

August 18th, 2018

Results :

Legends Feature: 1. Mike Alcaro, Fredon, NJ 2. Noah Korner 3. Daniel Carter 4. Mike Policastro 5. Sean Verwys 6. Jeff Otto Jr. 7. Glenn Korner 8. Ed Cheslak 9. Jeffrey Lefcourt 10. Derek Debbis 11. Pat Verwys 12. Scott Cheslak 13. Stephen Coleman 14. Vinny Delaney 15. Eugene Drew 16. Joe Fresco

Topless Sportsman Feature: 1. Jeff Richardson, Goshen, NY 2. Ed Dachenhausen 3. Chris Cook 4. Milton Mann 5. Bill Deckelman 6. Matt Curry 7. Rich Coons 8. Harry Hindley 9. Dan Dulin 10. Rick Mill 11. Jerry Curry DNS. Dave Rosa DNS. Danny Carlough

Crate Sportsman Feature: 1. Rich Coons, Montgomery, NY 2. Milton Mann 3. Jerry Curry 4. Chris Cook 5. Matt Curry 6. Shawn Maloney DNS. Danny Carlough

Pro Stock Feature: 1. Ed Butler, Bethel, NY 2. Mac Crawson 3. Josh Wilbur 4. Joe Barnes 5. Porter Crawson 6. John Rood 7. Jim Helt 8. Gene Morton DNS. John Roese

Street Stock Feature: 1. Kevin Skelly, North Branch, NY 2. Walt Henry 3. Larry O’Donnell 4. Bill Deak Jr. 5. Joel Murns 6. Kyle Welsch 7. Bill Deak Sr. 8. Dan Houghtaling 9. Corey Stanton 10. Ray Tarantino 11. Patty Falkena 12. Ernie Millen 13. Phil Funcheon 14. Frank Maiori 15. Brian Bauerfeind

Four Cylinder Feature: 1. Dan Curry, Swan Lake, NY 2. Cliff Levison 3. Jeffrey Tubbs 4. Jeff DeGroat 5. Tisha Curry 6. Tabitha Riordan 7. Anthony Tarantino 8. Richard Smith

Bandolero Feature: 1. Mike Roth, North Branch, NY 2. Joey Aungst 3. Brian Rygielski 4. Justin Aungst

Beg. Bandos Feature: 1. Ty Smith, Eldred, NY 2. Leland Oefelein

August 4th, 2018

Results :

Sportsman Feature: 1. Jeff Richardson, Goshen, NY 2. Rick Mill 3. Ed Dachenhausen 4. Rich Coons 5. Chris Cook 6. Kyle Redner 7. John Redner 8. Harry Hindley 9. Bill Papula

Modified Feature: 1. Tyler Dachenhausen, Danbury, CT 2. Steve Conklin 3. Skip LaPolt 4. Mike Dutka 5. John Cote 6. Scott Quick

Legends Feature: 1. Mike Policastro, Cortland Manor, NY 2. Sean Verwys 3. Jonathan Parsons 4. Patrick Moore

Pro Stock Feature: 1. Ed Butler, Bethel, NY 2. Mac Crawson 3. Porter Crawson 4. John Rood 5. Eric Kocher

Street Stock Feature: 1. Walt Henry, Walden, NY 2. Brian Bauerfeind 3. Bill Deak Sr. 4. Frank Maiori 5. Patty Falkena

Four Cylinder Feature: 1. Dan Curry, Swan Lake, NY 2. Richard Smith 3. Tisha Curry 4. Cliff Levinson 5. Eddie Jones Sr. 6. Chris Hardenbergh 7. Eddie Jones Jr. 8. Tabitha Riordan 9. Jessey Torrens 10. Marisol Torrens 11. Bill Kiakis DNS. Brett Kiakis

Bandolero Feature: 1. Mike Roth, North Branch, NY 2. Joey Aungst 3. Brian Rygielski 4. Katie Verwys 5. Justin Aungst

Beg. Bandos Feature: 1. Colton Geary, Waymart, PA 2. Ty Smith 3. Kaden Rogers 4. Monica Deckelman